Питання-Відповіді

Яка використовується форма оплати за спожиту електроенергію юридичними споживачами?

Оплата електричної енергії, яка відпускається споживачу, здійснюється, як правило, у формі попередньої оплати. Споживачі за взаємною згодою сторін (постачальника електричної енергії та споживача) можуть здійснювати оплату вартості обсягу електричної енергії плановими платежами з наступним перерахунком або оплатою, що провадиться за фактично відпущену електричну енергію. Підприємства житлово-комунального господарства та підприємства, які надають послуги щодо забезпечення комунально-побутових потреб населення, в межах наданих населенню послуг, установи та організації, які фінансуються з державного та/або місцевого бюджету, здійснюють повну оплату вартості обсягу спожитої електричної енергії один раз за фактичними показами засобів обліку електричної енергії на початку періоду, наступного за розрахунковим.

У зв’язку з тим, що для різних юридичних споживачів можуть бути запроваджені різні умови оплати відповідно до договору, для отримання коректної інформації щодо розрахунків, зверніться у відповідний сервісний центр.


Яка тривалість періоду для здійснення розрахунків?

Тривалість періоду 5 операційних днів з дня отримання рахунка для споживачів, які оплачують електричну енергію самостійно, і 10 операційних днів з дня отримання рахунка для споживачів, які здійснюють розрахунки через структурний підрозділ, який розташований в іншому місті.


Як розраховується обсяг електроенергії у випадку неподання акту про використану електроенергію?

Визначення обсягу спожитої електричної енергії за поточний розрахунковий період здійснюється за середньодобовим обсягом споживання за попередній розрахунковий період з подальшим перерахунком у разі надання даних протягом наступного розрахункового періоду. Тривалість періоду розрахунку за середньодобовим обсягом споживання електричної енергії до отримання показів розрахункових засобів обліку має не перевищувати одного повного розрахункового періоду, після чого розрахунок обсягу спожитої електричної енергії здійснюється постачальником електричної енергії за величиною дозволеної потужності струмоприймачів та кількістю годин їх використання без подальшого перерахунку.


Як здійснюється розрахунок суми попередньої оплати?

Оплата електричної енергії, яка відпускається споживачу, здійснюється споживачем, як правило, у формі попередньої оплати у розмірі вартості заявленого обсягу споживання електричної енергії на відповідний розрахунковий або плановий період або оплата вартості обсягу спожитої електричної енергії здійснюється один раз за фактичними показами засобів обліку електричної енергії на початку періоду, наступного за розрахунковим.

Наверх